news menu leftnews menu right

Nejnovější

Z mlýna je „nemlyn" s překvapením. Hostům tam teče pod nohama voda

Kravaře. O existenci starého kravařského mlýna, se majitel stavební firmy DK1 Daniel Kozel dozvěděl náhodou. Když ho uviděl, věděl, že ho musí koupit. Skoro čty....

Všichni čekají, co vymyslí FURTISAMI. Pomáhá a baví se celá obec

Velké Hoštice. Každým rokem jiné překvapení. Dětské dny ve Velkých Hošticích na Hlučínsku, se díky skupině nadšenců staly magnetem, nejen pro místní. Loni se....

Svatý Martin přijede na perníkovém koni

Bohuslavice. Ti, kdo si chtějí zažít atmosféru začínajícího adventu určitě už dnes zamíří do Bohuslavic. Po tři dny budou v místním kulturním domě místní p....

Studentky navrhly unikátní betlém. Dřevo napustí olejem Svatého Kříže

Opava. Návrh betlému tří studentek opavské Střední školy průmyslové a umělecké, zvítězil v soutěži vyhlášené opavským magistrátem a ozdobí letošní v....

Příběh ze záhrobí se prodává sám

Dolní Benešov. Nedávno vyšla dolnobenešovské spisovatelce Anně Malchárkové nová knížka Záhada kamenného svědka. Autorka se v ní vrací ke krvavé vraždě b....

Bio zahrádka přinesla úrodu. Patnáct obřích dýní

Chuchelná. Žádný pěstěný trávník, ani módní štěrkové záhony s okrasnými travami. Zahrádka před domem Antonína Pavlíčka v Chuchelné, vypadá jako ....

Kravaře mají nejlepší trafiku

Kravaře. Absolutním vítězem soutěže První novinové společnosti (PNS) o Trafiku roku 2015 se stala Magda Lišková z Kravař. Získala ji v kategorii „okénk....

Byla jsem přitom

Praha. „Zavřít hranice. Soudit se o kvóty. Jinak nové volby.“  To bylo ústřední přání asi šesti tisíc lidí, kteří se v sobotu sešli na Hradčanském ná....

Chceš stavět? Zaplať silnici a daruj městu

Kravaře. Majitelům stavebních pozemků v Kravařích, které nejsou napojeny na veřejné sítě, ani komunikace, věnovali zastupitelé novoroční dárek. Jsou to zás....

Kravařský odpust vydělal milion, Kutský ani korunu

Kravaře. Po dlouhých letech se Kravařští dozvěděli, kolik město vydělalo na největší akci celého roku, Kravařském odpustu. Na pronájmu pozemků a veřejného pro....

Počítadlo návštěv:
Je mladá, krásná a jejím vzorem je Monika Žídková.
(6 Hodnoceno, průměr 3.00 z 5)
Napsal uživatel Liana Melecká   
Středa, 16 Listopad 2011 11:32

    Když jsme se s modelku a kozmickou rodačkou Michaelou Dihlovou viděly naposledy, pózovala v nezvyklém modelu. Na raduňském zámku jsme ji soukali do tuhého krunýře, o němž se odborníci přeli, zda jde o korzet, nebo ortopedickou pomůcku. Tehdy měla cíl odmaturovat a snila o tom být Českou Miss. První krůček už má za sebou, je mezi semifinalistkami soutěže. V prosinci bude Michaela Dihlová bojovat o místo ve finále soutěže Miss ČR.

Michaela Dihlová a jeden z jejích modelů. 5 x FOTO ARCHIV MICHAELY DIHLOVÉ

Na castingu soutěže Miss ČR jste byla už dvakrát. Potřetí se vám to povedlo. Jak jste to prožívala?
Už výběrové castingové kolo ve Zlíně bylo docela náročné. Sešlo se tam mnoho krásných dívek, takže jsem byla celou dobu docela nervózní. Napětí se stupňovalo hlavně ke konci, když se výběr zužoval. To už jsem začala doufat, že mě vyberou.

Co všechno jste musela zvládnout?
Začalo topromenádou v civilním oblečení a pak jsme se krátce představily. Druhé kolo byla promenáda v plavkách s větším rozhovorem. Ve třetím kole nás oblékli do šatů, které zajistila Miss ČR a čekal nás další  rozhovor. Potom porotci vyhlásili tři semifinalistky, mezi nimiž jsem byla naštěstí i já. Následovalo fotografování a tisková konference.

Na co se vás ptali?
Například: Jak trávíte volný čas? Kolika jazyky mluvíte? Kde jste byla nejdál, když tak ráda cestujete? A spoustu jiných podobných otázek. Už si je ani nepamatuji, jak jsem byla nervózní.

Byli přísní?
Naopak. Byli velice příjemní a hezky se na mě usmívali, což mě povzbudilo.

Semifinále soutěže Miss ČR je 8. prosince. Určitě se už pilně připravujete?
To určitě, ale ještě předtím jedu do Číny a budu tam až do konce listopadu. Budu soutěžit o titul Miss model of the World v Honkongu.

Co si myslíte, že vás v semifinále čeká?
Určitě to v pražském hotelu Clarion bude boj. Soupeřky jsou velice milé a krásné, každá máme něco do sebe. Doufám, že jsem na porotu působila příjemným a dobrým dojmem, takže bych možná mohla v semifinále uspět a postoupit mezi čtrnáct finalistek.

 

Michaela Dihlová se svým přítelem Tomášem Bučencem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letos už jste stihla další dvě soutěže krásy. Jak jste uspěla?
Bohužel jsem se v silné konkurenci krásek z celého světa neumístila, ale byla to příležitost poznat nové země. V květnu jsem měla šanci reprezentovat Českou republiku na celosvětové soutěži Miss Global Beauty Queen 2011 v Jižní Koreji. V hlavním městě Soulu jsem byla tři týdny a opravdu jsem přijela nabitá zážitky.V červenci jsem se v tureckém Izmiru snažila uspět v soutěži Miss Exclusive of the World 2011. Byla to sice menší soutěž, ale konkurence byla stále veliká, takže jsem se mezi nejlepšími nedostala. Ale měly jsme více volného času, takže jsme si užívaly slunce v luxusním hotelu u moře. Byly to ale pro mně spíš prázdniny.

Podle toho, co říkáte, jste pořád někde na cestách. Jak dopadly vaše plány studovat na návrhářku?
Loni jsem odmaturovala na ostravské Střední škole uměleckých řemesel a musím se pochválit. Až na jednu dvojku, to bylo se samými jedničkami. Teď jsem ve druhém ročníku pedagogické fakulty Ostravské univerzity, a dělám obor výtvarná výchova, se zaměřením na vzdělávání. Škola mě moc baví a s mými absencemi kvůli cestování a modelingu mi vycházejí vstříc.

Už jste realizovala nějaké vlastn í návrhy?
Tak na to máme rodinný tým. Já šaty navrhnu a moje mamka Ingrid to realizuje. Ušije mi  krásné šaty a má tak hlavní zásluhu na mých úspěších v soutěžích.Tatínek Olda nám to pak všechno schvaluje.

Jenže jak to vypadá, tak si vás doma v Kozmicích moc neužijí ?
To je pravda. Doma bývám jen na skok. Jak říká mamka. "Vyspat se a převlíknout." Opravdu se snažím být doma co nejvíce to jde, jenže jakmile jsem doma víc jak den, začínám mít výčitky, že jen tak sedím a odpočívám. A hned si vymyslím nějakou aktivitu. Asi je to už nemoc z povolání.

Jak vás berou lidé na Prajzské. Nevyvolávají vaše úspěchy nějaké závistivé reakce?
O žádných nevím.Právě naopak, ze všech stran slyším podporu. Kamarádů, rodiny i místních lidí.

Považujete se za prajzskou patriotku?
No proč ne. Myslím si, že určitě patřím mezi ty, co aspoň trošku víc vyčnívají a už něco málo dokázali. O své rodné obci se v zahraničí vždy zmíním a doufám, že Kozmičtí jsou za to rádi. Proč by mě jinak ocenili jako Osobnost Kozmic. Jak jsem se dočetla v novinách, mám velkou podporu i u pana starosty a všichni jsou na mně pyšní. Moc mě to těší a stále hřeje na srdci.

Na Prajzské žije i nejoblíbenější Česká Miss Monika Žídková. Je vaším vzorem ?
Rozhodně ano. Je to velice příjemná a charismatická žena. Sem tam se potkáváme i na soutěžích a nejednou byla i v porotě. To, co dokázala je pro mě výzvou. Chtěla bych být úspěšná jako ona.

Vaším přítelem je úspěšný slovenský motokrosový závodník Tomáš Bučenec. Jenže vás od sebe dělí skoro dvě stovky kilometrů. Kdy si najdete čas, abyste byli spolu?
Oba jsme aktivní a podnikaví lidé. Práci vždy nějak propojíme, takže se vidíme skoro každé dva dny. Já s ním jezdím na tréninky, pomáhám mu s mladými závodníky a fandím na závodech. Když mám přehlídku, tak pro Tomíka není problém, odvést mě do Prahy, počkat až skončím a jet zase zpátky. Je hodně obětavý a za hodně věcí mu vděčím.

Na casting do Zlína jel také s vámi?
Nejen to. Den předtím, mi koupil nové šaty, ve kterých jsem vystupovala na molu. Myslím, že mi přinesly štěstí.

Každá modelka tráví spoustu času péčí o sebe. Jak to děláte, že jste pořád tak štíhlá?
Aspoň dvakrát do týdne chodím běhat. V poslední době jsem si oblíbila dlouhé túry na horách. Sem tam zajdu do posilovny, nebo plavat. Už se těším na zimu, protože moc ráda lyžuji. Je to super na kondičku a posilování nohou.

Co diety?
Ty nedržím. Když jím pětkrát denně, nepotřebuji žádnou dietu. Naštěstí mám dobrý metabolismus i spalování, takže to mám s udržováním postavy jednodušší. Snažím se jíst zdravě a nepřejídat se. Když si, ale sem tam zajdu s přítelem na večeři, nemám problém dát si i knedlík.

Aby žena dobře vypadala, měla by i relaxovat. Jak to řešíte vy?
Přítel pochází z Piešťan, lázeňského města, takže se často chodíme vyhřát do teplé termální vody.

Jak vidíte ženy na Prajzské? Jdou podle vás s módou ?
Mé vrstevnice se snaží chodit moderně oblékané a nebojí se i módních výstřelků. Nejvkusněji ale chodí maminky od osmadvaceti do osmatřiceti let. Starší dámy vídám jenom v neděli na mši a tam jsou pěkně vyparáděné.

Co nejraději nosíte vy?
Ráda nosím pohodlné oblečení, které je zároveň stylové. Baví mě kompletovat si celé outfity. Velice ráda nakupuji ve slevách, ale sem tam si dopřeji i něco dražšího. Ze všeho nejraději nakupuji boty. Mám jich asi pětapadesát párů.

 

Kdo je Michaela Dihlová.
Tato rodačka z Kozmic letos oslavila dvacáté narozeniny a na pedagogické fakultě Ostravské univerzity studuje obor výtvarné výchovy. Největších úspěchů ve své modelové kariéře dosáhla v roce 2008. Tehdy se stala českou Miss Europe & World – Junior a ve srovnání se světovými kráskami byla třetí. Koncem roku získala titul Miss Praha. Letos reprezentovala ČR v soutěži Miss global beauty queen v Jižní Koreji, dostala se do semifinále Miss ČR. Momentálně je v Honkongu a bojuje o místo v soutěži Miss model of the World.

 

 


Valid XHTML and CSS.