news menu leftnews menu right

Nejnovější

Z mlýna je „nemlyn" s překvapením. Hostům tam teče pod nohama voda

Kravaře. O existenci starého kravařského mlýna, se majitel stavební firmy DK1 Daniel Kozel dozvěděl náhodou. Když ho uviděl, věděl, že ho musí koupit. Skoro čty....

Všichni čekají, co vymyslí FURTISAMI. Pomáhá a baví se celá obec

Velké Hoštice. Každým rokem jiné překvapení. Dětské dny ve Velkých Hošticích na Hlučínsku, se díky skupině nadšenců staly magnetem, nejen pro místní. Loni se....

Svatý Martin přijede na perníkovém koni

Bohuslavice. Ti, kdo si chtějí zažít atmosféru začínajícího adventu určitě už dnes zamíří do Bohuslavic. Po tři dny budou v místním kulturním domě místní p....

Studentky navrhly unikátní betlém. Dřevo napustí olejem Svatého Kříže

Opava. Návrh betlému tří studentek opavské Střední školy průmyslové a umělecké, zvítězil v soutěži vyhlášené opavským magistrátem a ozdobí letošní v....

Příběh ze záhrobí se prodává sám

Dolní Benešov. Nedávno vyšla dolnobenešovské spisovatelce Anně Malchárkové nová knížka Záhada kamenného svědka. Autorka se v ní vrací ke krvavé vraždě b....

Bio zahrádka přinesla úrodu. Patnáct obřích dýní

Chuchelná. Žádný pěstěný trávník, ani módní štěrkové záhony s okrasnými travami. Zahrádka před domem Antonína Pavlíčka v Chuchelné, vypadá jako ....

Kravaře mají nejlepší trafiku

Kravaře. Absolutním vítězem soutěže První novinové společnosti (PNS) o Trafiku roku 2015 se stala Magda Lišková z Kravař. Získala ji v kategorii „okénk....

Byla jsem přitom

Praha. „Zavřít hranice. Soudit se o kvóty. Jinak nové volby.“  To bylo ústřední přání asi šesti tisíc lidí, kteří se v sobotu sešli na Hradčanském ná....

Chceš stavět? Zaplať silnici a daruj městu

Kravaře. Majitelům stavebních pozemků v Kravařích, které nejsou napojeny na veřejné sítě, ani komunikace, věnovali zastupitelé novoroční dárek. Jsou to zás....

Kravařský odpust vydělal milion, Kutský ani korunu

Kravaře. Po dlouhých letech se Kravařští dozvěděli, kolik město vydělalo na největší akci celého roku, Kravařském odpustu. Na pronájmu pozemků a veřejného pro....

Počítadlo návštěv:
Pro Kozmické byla Česká Miss, Míša, říká její maminka Ingrid Dihlová
(1 Hodnoceno, průměr 1.00 z 5)
Napsal uživatel Liana Melecká   
Středa, 04 Duben 2012 18:45

Kozmice, Praha. Třebaže se Michaela Dihlová nakonec Českou Miss nestala, pro fanoušky z její rodné obce byla stejně nejlepší. Zatímco Kozmičtí jí společně fandili u velkoplošné televize v sále místní restaurace. Přímo na místě, v sále divadla v Karlíně Michaele drželi palce ti nejbližší. Její otec a maminka Ingrid.

Jak jste volbu prožívala?
Když porotci vybrali sedm prvních dívek a Míša byla mezi nimi, byla jsem nadšená. Když oznámili, že tyhle nepostupují, byla jsem zklamaná. Ale takový je život, s tím nic neuděláme.

Lidem připadalo, že dívky dostaly málo času, aby se divákům představily.
Také si to myslím. Když je to divácká soutěž, měli by diváci dostat možnost si vybrat. Mrzelo mě, že těch sedm dívek vyřadili tak brzo. V jiných soutěžích mají mnohem více času, aby ukázaly co umí.

Neublížila Michaela ta nešťastná fotografie, kterou před soutěží zveřejnili v novinách?
Nemyslím si. Bylo to už dávno, co ji některá z dívek nafotila na pláži nahoře bez a Míša ani nezjišťovala, kdo to byl.

Závist je asi mezi modelkami velká?
Vždycky se takové najdou, ale dcera umí odpouštět. Kolikrát se dozvěděla, že ji kamarádka pomlouvala. Když se potkaly, Míša se s ní normálně bavila, jako by se nic nestalo.

Chtěla jste, aby Míša byla modelkou?
Ne, vůbec jsem ji do toho netlačila. Prostě to zkusila a vyšlo to. Už odmalička mi vykrádala skříň a pořád si něco zkoušela. Když jsem něco šila v dílně, už byla u mně a sledovala jak to dělám.

Takže ty krásné šaty, které předvádí na různých soutěžích jí šijete sama?
Ano. Míša je navrhne a já ušiju. Obě nemáme rády takové ty „načančané“ šaty. Spíš jednoduché a elegantní modely, které jsou za dva dny ušité. Za ty roky už jich má okolo čtyřiceti.

To už je pěkná sbírka, není škoda aby ležely ve skříni?
Taky nám to vadilo a napadlo nás, že si založíme půjčovnu. Kdo chce, může si je přijít vypůjčit.    

Moc pěkné byly ty, které připomínaly český kroj, a Michaela v nich vybojovala v Číně titul 4. vicemiss jako Miss Model. Jsou také z vaší dílny?
Ano. Chtěla jsem, aby všichni věděli, že je z České republiky a tak jsem hledala inspiraci na panenkách. Chtěla jsem, aby to bylo sexy a s těmi vysokými kozačkami to mělo šmrnc.

Zleva: 1. Ingrid Dihlová s Michaelou a manželem, 2. Mamka s dcerou. 3. Malá modelka v obýváku. 3x RODINNÝ ARCHIV

Kdy Michaela s modelingem začala?
To byla ještě na základní škole. Do třídy tenkrát přišel agent a hledal nové tváře pro ostravskou agenturu. Vozila jsem ji pak do Ostravy autem a ona se tam učila správně chodit a líčit.

Více se tomu ale začala věnovat až když se stala finalistkou soutěže Dívka roku?
Ano, to bylo před šesti lety. Náhodou jsme u oběda viděli casting a tak se přihlásila do regionálního kola. Z něho pak první dvě postoupily do celostátního kola.

Takové akce a přehlídky jí určitě zabíraly spousty času. Jak to zvládala ve škole?

Kdo je Ingrid Dihlová?

Je jí 55 let. Z rodných Kravař se přivdala do nedalekých Kozmic. Má tři dcery: Silvii, Veroniku a Michaelu. Vystudovala ekonomickou školu a pracuje jako účetní. Kromě jachtingu je jejím největším koníčkem šití modelů pro své dcery.

Studovala střední školu s uměleckým zaměřením, takže jí vycházeli vstříc. A Míša to brala s rezervou a nelítala z jedné soutěže do druhé. Pořád jsme jí říkala: Míšo uč se. Nejdůležitější je škola. Vždycky mávla rukou a prohlásila. Ale jo, mami. A nakonec odmaturovala jen s jednou dvojkou.

Neměla jste o ni strach? Vždyť jí bylo teprve šestnáct?
To víte že ano. Až do osmnácti jsem ji na castingy a přehlídky vozila já. Ne, že bych jí nevěřila, ale byly to noční akce a nechtěla jsem, aby jezdila zpátky vlakem. V sedmnácti vyhrála auto, takže hned jak jí bylo osmnáct udělala si řidičák a teď je z ní zkušená řidička.

Už má i svůj byt?
Ne, bydlí doma, ale moc se tu neohřeje. Přijede, nabalí si věci podle propozic a odjede. Pokaždé jí kladu na srdce, ať nezakopne a neudělá ostudu rodině. A ona zase v žertu prohodí: tak já to jdu vyhrát mami. Obdivuji ji, jak dokáže vystoupit před tolika cizími lidmi.

Takže nepatříte mezi ty „opičí“ matky, které považují dceru za nejlepší a nejkrásnější?
Kdepak. Vím, že Míša není klasicky krásná, ale má šmrnc. A umí to prodat a zaujmout.  Krásný obličej a postava není všechno. To nejdůležitější se skrývá uvnitř.  

Ještě na střední škole toužila být známou módní návrhářkou. Teď je na vysoké a chce založit mateřskou školu pro talentované děti. Co ji změnilo?
Usoudila, že být návrhářkou je nejistý byznys. Sice jí to baví, ale jen jako koníček. Její přítel má na Slovensku dům a tak je napadlo, že by tam mohli mít takovou školu.

Už má za sebou i mezinárodní úspěchy. To se bez znalosti cizích řečí neobejde?
Anglicky se učí od základní školy a jsou vidět pokroky. S organizátory mluví do telefonu úplně plynule.

Na soutěžích Michaela i tancuje. Má muzikální talent?
Čtyři roky chodila na klavír, ale učit se etudy nebylo nic pro ni. Je typ, který spíš vyrazí do světa, než aby seděla za klavírem.

Co byste přála Michaela do budoucna?
Krása je pomíjivá, nejdůležitější je, aby dostudovala vysokou školu.

 


Valid XHTML and CSS.